Hydroterapie

hydroterapieHydroterapie (vodoléčba)  je velmi stará léčebná metoda, která má mnoho různých podob. Je to oblast fyzikální terapie, která využívá působení vody, cílem je prevence, léčeba a rehabilitace.

Druhy hydroterapie:

  • všeobecně známé jsou například obklady, zábaly, skotské střiky, polevy, vířivé lázně, perličkové lázně, různé druhy koupelí, podvodní masáže, parní lázně, hydrogalvanické lázně apod., se kterými se můžete setkat v rámci lázeňské či wellness péče
  • nově se objevují i další metody, které k vodoléčbě přistupují trochu jiným způsobem, například aguahealing, aquabodywork 

V rámci podpůrné péče o dívku s Rettovým syndromem jsou využívány víceméně všechny z výše uvedených metod, záleží na individuálním zdravotním stavu dívky, doporučení lékaře či fyzioterapeuta, preferencích rodičů apod. U mnoha dívek s Rettovým syndromem je velmi oblíbené i "obyčejné" plavání nebo koupel v teplé vaně v domácím prostředí.

Uvítáme vaše konkrétní tipy na lázně, bazény, wellness centra apod., kde vám a vaší dceři vyšli vstříc, podělte se s námi o svoje zkušenosti.

Zpracovala: LK