Rett University USA

3. listopadu 2015

Rett University (USA)  je e-learningová platforma, zaměřená na výuku dívek s Rettovým syndromem.

Jednou ze zakladatelek je Suzan Norwel, speciální pedagožka, která má mnohaletou praxi s dívkami s Rettovým syndromem, ve veřejném i soukromém sektoru.

Suzan Norwel se velmi aktivně snaží předávat své zkušenosti dalším pedagogům, poradenským pracovníkům, rodičům atd., velmi často cestuje po celém světě a pořádá přednášky a konference na téma vzdělávání dívek s Rettovým syndromem.

Protože je poptávka po jejích přednáškách stále větší a větší, rozhodla se Suzan Norwel se svými kolegy vytvořit prostor, kde by bylo možné sdílet informace - ověřené strategie, jak k dívkám s Rettovým syndromem přistupovat, jak budovat komunikaci, jak používat tablet a další technologie - a to vše  prostřednictvím e-learningových kurzů. 

Tak vznikla Rett University. Pokud máte zájem, navštivte www.rettuniversity.org , kde se dovíte více. Pokud se rozhodnete některý z e-learningovývh kurzů či konferencí absolvovat, budeme moc rádi, když se s námi podělíte o své zkušenosti.

Děkujeme Mgr. Mirce Tupé za překlad a sdílení přednášky S.Norwell, kterou si můžete přečíst a stáhnout zde: Přednáška Susan Norwell

Zpracovala: LK