Jak přizpůsobit domácnost

Rádi bychom vám stručně nastínili, co vše vám může usnadnit péči o dceru s Rettovým syndromem. Čím vybavit domácnost, na jaké myslet stavební úpravy, které pomůcky jsou vhodné a nezbytné.

Není nutné pořizovat vše hned a najednou. Myslete ale na to, že vaše dcera poroste, bude zvyšovat nároky na  péči a vy rodiče musíte myslet na sebe a své síly. Konkrétního výrobce si zvolte dle svých požadavků a preferencí, inspirovat se můžete například v této rubrice, naleznete zde spoustu užitečných odkazů.

Oceníme, když se s námi podělíte o své konkrétní zkušenosti. Ozvěte se a doporučte nám osvědčenou pomůcku nebo svou domácí "vychytávku"!

Rubrika by měla zahrnovat např.: úpravy v koupelně, zvedáky, nájezdy, šířku dveří, lůžko, polohování apod., zkušenosti s konkrétními firmami a jejich výrobky...a cokoliv dalšího, co vás napadne a co s úspěchem používáte.

Mixér

Mixér

8. června 2017

Mixér Pro dívky, které nemohou dobře kousat, je nezbytností mixér. Velmi dobrou zkušenost máme s tímto modelem značky Braun, kde mixujeme podle potřeby na hrubší nebo jemnější strukturu jídla.

Anatomický polštář

Anatomický polštář

8. června 2017

Anatomicky tvarovaný polštář Velmi dobrou zkušenost máme s tvarovaným polštářem. Dívce pomáhá držet hlavu ve správné poloze a tím jí ulevuje od bolestí krční páteře a napomáhá volnému dýchání. Nám...

Kuliškový vak

Relaxační pytel

26. května 2017

Relaxační pytel Velmi dobrým pomocníkem je relaxační pytel. Dívce nabízí jiný rozměr  vnímání  okolí, může v něm odpočívat, pospávat, sledovat televizi apod. Vhodný je i na bazální stimulaci. Dívku...

Sprchovací a koupací lehátko

Sprchovací a koupací lehátko

26. května 2017

Sprchovací a koupací lehátko Ležící dívku je možné koupat v napuštěné vaně, dívka má nasazený kruh, který nese váhu jejího těla a tím šetří pečujícímu záda. Nebo lze večerní hygienu provádět v...

Nájezd

Nájezd

25. května 2017

Nájezdy a rampy Pro překonávání nižších překážek nebo schodů jsou vhodné nájezdy nebo rampy.

Autosedačka

Autosedačka

25. května 2017

Autosedačka Nezbytnou součástí při přesunu autem je vhodná autosedačka.

Zvedák

Zvedák

25. května 2017

Stropní nebo pojízdný zvedák Nezbytná pomůcka pro větší imobilní dívky! Díky tomuto zařízení je zvedání nebo přesun dívek velice snadné a hlavně šetrné pro pečujícího.

Nastavitelná židle

Nastavitelná židle

24. května 2017

Nastavitelná židle Židle s velkou možností úprav a nastavení. Využití při jídle a k mnoha denním činnostem.

Kočárek

Kočárek

24. května 2017

Kočárky Součástí vybavení je speciální kočárek, který lze různě nastavit podle potřeby dívky. Pro větší komfort dcery využíváme tři typy kočárků: městský procházkový dále pohodlný, v kterém spí...

Elektricky ovládaná postel

Elektricky ovládaná postel

24. května 2017

Elektricky ovládaná postel s polohovatelným roštem Naprosto nezbytným a nenahraditelným pomocníkem při péči je polohovací postel. Dívce poskytuje komfort a pečujícímu ulehčuje v mnoha směrech.