Co je nového na webu

Naše stránky jsou určeny rodičům, kterým se narodila dcera s Rettovým syndromem, odborníkům (pedagogům, psychologům, lékařům, sociálním pracovníkům, terapeutům), ale také studentům, dobrovolníkům....prostě všem, kteří se s dívkami s Rettovým syndromem setkávají přímo ve své praxi.

Chtěli bychom přispět k celkovému zlepšení informovanosti o Rettově syndromu a také vás informovat o činnosti naší neziskové organizace - spolku Rett Community. Proto jsou stránky členěné do dvou základních rubrik - Rett Community  a Rettův syndrom. Projděte si je, pročtěte a hlavně - nenechávejte vše jen na nás! Moc vás prosíme - pokud narazíte na nějakou zajímavou informaci (novinku, článek, pomůcku, službu apod.) nebo budete mít zkušenost, o kterou se budete chtít podělit (na úřadech, ve zdravotnickém zařízení, vě škole) - dejte nám vědět, ať jsou naše stránky živé a hlavně přínosné nám všem! Samozřejmě uvítáme každou vaši připomínku, vzkaz nebo nápad. Napište nám, kontakty naleznete zde.

Nové články v této rubrice můžete sledovat pomocí RSS - detailní návod jak si nastavit RSS čtečku.

Členy Rett Community budeme o novinkách pravidelně informovat prostřednictvím newsletteru. Pokud nejste členy Rett Community, ale o novinky máte také zájem, přihlašte se k jejich odběru.

PF 2022

PF 2022

23. prosince 2021

PF 2021

PF 2021

14. prosince 2020

PF 2020

PF 2020

23. prosince 2019

Vše nejlepší do nového roku! 

Setkání v Zahrádce

8. dubna 2019

Ještě dooaďujeme program, ale už teď Vás srdečně zveme! Zahrádka jaro 2019

NGO Market

8. dubna 2019

Tradiční celetrh neziskovek - nebudeme chybět ani my: NGO Market 2019

Pobyt 2019

8. dubna 2019

Odlehčovací pobyt našeho spolku proběhl v termínu 27.7. - 538. 2019 v rekreačním zařízení Vyhlídka Blansko v Češkovicích.  Abychom mohli každý rok vyrazit, potřebujeme mimo jiné i finanční pomoc. Na...

PF 2019

PF 2019

11. prosince 2018

Vše nejlepší do nového roku!

Alternativní metody rehabilitace pro  pacientky s Rettovým syndromem

25. listopadu 2018

Dívku s RS v běžných denních situacích omezuje celá řada komplikací. Jelikož v současnosti lék na Rettův syndrom stále neexistuje, řada rodičů se za účelem zkvalitnění životů svých dcer upíná k alternativním léčebným metodám. Během posledních let se dívkám s RS otevřelo spoustu nových možností. Tento článek určité alternativní metody uvádí, stejně tak jako i přímé zkušenosti s nimi. Článek se mimo jiné bude věnovat terapii za pomoci zvířat (jako jsou například delfinoterapie a canisterapie), metodě AIT, hyperbarické oxygenoterapii, manuálním terapiím (jako jsou například akupunktura a akupresura, aromaterapie, kraniosakrální terapie, myofasciální uvolnění, Tragerova metoda, chiropraxe a Reiki), kognitivně-behaviorálním terapiím (Lovaasův program a kognitivní rehabilitace), technikám rehabilitace motoriky (rehabilitační metoda ABR, tj. pokročilá biomechanická rehabilitace, a metoda Doman–Delacato) a józe. Článek nepovažujte za doporučení jednotlivých, výše zmíněných metod, ale jako zběžné seznámení s dostupnými alternativními rehabilitačními technikami pro dívky a ženy s RS.

Konference

17. září 2018

Rettův syndrom - možnosti rozvoje komunikačních dovedností