Konference Rettův syndrom - rozvoj komunikačních dovedností

Datum: 13. října 2018 od 09:00 do 17:00
Místo: Pracovna, Praha, Žižkov
Organizátor: Rett Community, z.s.
Web: www.rett-cz.com
Konference REttův syndrom - rozvoj komunikačních dovedností

Jaká byla sobotní konference o rozvoji komunikačních dovedností u dětí s RS?

Účastníky neodradil ani krásný slunečný den, dorazili v hojném počtu a mohli jsme se proto společně pustit do tématu, které nás všechny velmi zajímá: Jak rozvíjet komunikační dovednosti u dětí s Rettovým syndromem?

Svůj pohled na věc nejprve krátce a jako vždy velmi lidsky představila MUDr. Alena Zumrová, PhD.

Poté jsme mezi námi přivítali vzácného hosta, Dr. Judy Wine, logopedku a uznávanou odbornici na AAK z Izraele. Její celostní pohled na přístup ke komunikaci s dětmi s RS byl velmi podnětný a utvrdil nás v tom, že komunikovat lze za všech okolností, různými prostředky a s obyčejnými i sofistikovanými pomůckami. Stačí být pozorný, empatický a mít chuť se do toho pustit. Přednáška byla skvělá a vyčerpávající.

Odpolední blok energicky rozjela Romana Malzer, odborná konzultatntka org. Lifetool a zároveň maminka slečny s RS. Její osobní a pracovní zkušenosti, umocněné obrovským nasazením, nás doslova posadily do židlí a myslím si, že všichni odcházeli domů s hlavou plnou nápadů, inspirace a chuti něco nového vyzkoušet.

Po celý den měli účastníci možnost průběžně se seznamovat s pomůckami pro AAK v praxi, k dispozici jim byl Rosťa Jakoubek a jeho tým z poradny Lifetool. Bylo to výborné propojení přednášek s praktickými ukázkami, děkujeme…

Celá konference byla simultánně tlumočená z AJ a NJ, což bylo pro nás všechny velmi příjemné. Dobré náladě přispělo i výborné občerstvení.

Přestávkovým zpestřením byla výstava černobílých fotografií dívek s RS, která bude v nejbližší době nainstalovaná v prostorech XBowlingu Žižkov.

Děkujeme. Nadacím SANAFRIENDS a AVAST, Úřadu vlády za finanční podporu. Všem, kteří se podíleli na přípravě konference. Skvělým přednášejícím.  Účastníkům – rodičům, pedagogům, terapeutům, asistentkám. Za to, že máte zájem o rozvoj a zlepšení péče u dívek a chlapců s RS.