Galavečer projektu Percipio Rett

Datum: 21. března 2017
Místo: Kongresové centrum Zlín
Organizátor: studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB Zlín
Web: www.percipio.cz
Galavečer projektu Percipio Rett

Studenti z Fakulty multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se rozhodli v rámci neziskového projektu Percipio podpořit dívky s Rettovým syndromem ze Zlínského kraje. Záštitu nad celým projektem přijala manželka prezidenta paní Ivana Zemanová.

S obrovským nasazením, zájmem a energií se vrhli do práce a výsledkem byl krásný slavnostní galavečer plný dobrých skutků, jehož součástí byl i bohatý program:

  • vernisáž černobílých fotografií dívek s Rettovým syndromem - Alenky, Viktorky a Alenky, které skvěle nafotil Lukáš Koutný
  • pěvecká vystoupení sester Vintrových
  • promítání skvěle natočených medailonků slečen s Rettovým syndromem a jejich blízkých
  • krátké představení Rettova syndromu (MUDr. Alena Zumrová, PhD.) a činnosti spolku Rett Community (Mgr. Lenka Kohoutková)
  • dražba předmětů známých osobností, výtěžek byl věnován rodinám dívek s RS
  • předávání sponzorských a nadačních darů a poděkování sponzorům

Celým galavečerem nás provázela p. Iva Janálová. Atmosféru na svých fotkách skvěle zachytil Jirka Staněk Photography - některé z nich naleznete pod příspěvkem, další na facebookových stránkách projektu Percipio. Zde naleznete i krátké videozáznamy z průběhu večera, reportáž NeonTV.cz a další informace.

Za Rett Community bych chtěla ještě jednou poděkovat všem členům týmu projektu Percipio, v čele s Hankou Kuželovou. Odvedli jste velký kus práce, které si opravdu moc vážíme. Věříme, že i pro Vás bylo setkání se slečnami s RS a jejich rodinami obohacující a ukázalo Vám život z trochu jiné strany. Velké díky!

Zpracovala: Lenka Kohoutková