Charitativní bowling pro Rett Community

Datum: 7. února 2016 od 11:00 do 15:00
Místo: bowlingové centrum Xbowling Žižkov, Praha
Organizátor: Xbowling Žižkov a spolek Rett Community
Web: www.zizkov.xbowling.cz
Charitativní bowling pro Rett Community

Iniciátorkou a neuvěřitelně schopnou organizátorkou celé akce byla čerstvá členka Rett Community Vlastička Eidernová, maminka malé slečny s Rettovým syndromem. Patří jí náš obrovský dík za to, že vše promyslela, naplánovala a s elánem se do toho pustila. Proto jí velmi ráda přenechávám slovo...LK

Dne 7.2. 2016 se v bowlingovém centru Xbowling Žižkov v Praze uskutečnil první (doufám, že ne poslední :)) ročník charitativní akce pro Rett Community. Hlavním partnerem celé akce byla nadace Divoké Husy logo-nadace-divoke-husy, která výtěžek akce do výše 60.000,- Kč zdvojnásobí.

Bowlingu se zúčastnilo celkem 47 hráčů (26 „profi“ hráčů a 21 amatérů). Každý z hráčů dostal po zaplacení startovného welcome drink - šampaňské, dortík s logem Rett Community, placku a samolepku s logem Rett Community. Celý průběh akce byl ve skvělé náladě, hráči měli možnost si zakoupit krásné upomínkové předměty v info stánečku Rett Community, který s úsměvem na tváři vedla Růženka Kováčová, které moc děkuji za pomoc.

Samotný den byl rozdělen do tří částí:

  • kvalifikace pro 47 hráčů,
  • koncert písničkářky Terezky Jakobové
  • samostatné finále, kterého se zúčastnilo z každé kategorie 12 hráčů - tedy půlka příchozích si zahrála finále o poháry.

Bowlingovou část vyhrála Katka Mňačková, stříbrný byl Láďa Švec a bronzový Míra Malec. Amatérskou část vyhrála také žena Gábina Ďaďo, stříbrná byla Hanka Kubíková a bronzový junior Tomáš Liebich. Akce se také zúčastnila herečka Tereza Bebarová a svým sportovním výkonem podpořila Rett Community.

Během celého dne mohli hráči a příchozí přispívat dobrovolným příspěvkem pro Rett Community. Nutno podotknout, že někteří byli opravdu štědří… :) Majitel herny Karel Kutina věnoval Rett Community podstatnou část startovného, tímto chci jemu i personálu ještě jednou poděkovat, jak za poskytnutý prostor, tak za bezvadně připravenou hernu a vzornou obsluhu. Hráči a návštěvníci bowlingu nás v tombole a koupí drobných dárků také velmi výrazně podpořili, navíc jsme obdrželi ještě tři velkorysé sponzorské dary, takže jsme dokonce překonali částku, kterou nám nadace Divoké husy zdvojnásobí.

Osobně si myslím, že je to velký úspěch a těším se, že jsme tímto možná odstartovali tradiční únorové setkání lidiček, kteří mají srdce na svém místě.

Moc děkuji všem, co přišli a  zúčastnili se... vím, že jim není osud holčiček s Rettovým syndromem lhostejný. Díky  za podporu!

 

Zvláštní poděkování patří těm, kteří se na úspěšnosti akce podíleli:

ďa Šimánek - moderování akce

Karel Kutina - bowlingová herna

Růženka Kováčová - info stánek Rett Community

Standa Semerák - focení

Terezka Jakobová  - pidikoncertík :)

Viktor Šnajperk - výroba samolepek

Markéta Řeháčková a GTH Catering, a.s. -  výborné dortíčky

Míra Richter - dort

Plackovna.cz  - placky

David Dvořáček - poháry a štítky

Jana Šťastná - PR

Edita Mazzaferro - skleněné výrobky

 

logo-nadace-divoke-husy   xbowling logo  REtt logo  ALEF_PAN321   ABP LOGO          small logo

Zpracovala: Vlasta Eidernová