Charitativní bowling pro Rett Community

Datum: 19. února 2017 od 10:00 do 17:00
Místo: bowlingové centrum Xbowling Žižkov, Praha
Organizátor: Xbowling Žižkov a Rett Community
Web: www.zizkov.xbowling.cz

.

Charitativní bowling pro Rett Community

Dne 19.2.2017 se na Xbowlingu Žižkov v Praze uskutečnil již druhý a opět velmi úspěšný ročník „Charita bowling pro Rett Community“. Každý hráč dostal po zaplacení startovného ve výši 350,- Kč od pořadatelů roládku s logem Rett Community, propagační materiál a vzorky konopného čaje či proteinu od Zelené země, flashku s písničkou „Evinka“ od Terky Jakobové a ti, co nebyli vloni, dostali placku a samolepky Rett Community. Celkem se bowlingu zúčastnilo 54 hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin: amatéři (34 hráčů) a profíci (20 hráčů). Z každé skupiny postoupilo do finále 12 hráčů. Tak jako vloni, i letos kralovaly ženy. Amatérskou část vyhrála Veronika Staňková, stříbro získal Martin Jakob a třetí pozici juniorka Ema Iwazawa. V profících si nejvyšší stupínek pro sebe vykoulela Kája Lhotová (moje velmi šikovné dvojče), druhou příčku jako v loni obhájil Láďa Švec a třetí byl Michal Drážný. Všem moc gratulujeme! Kompletmí tabulku výsledků naleznete zde.

Celá neděle probíhala ve velmi přátelském duchu, Růženka Kováčová se na každého usmívala od jejího kouzelného stánku, který lidé vzali útokem a králíček se během chvilky stal podpultovým zbožím :). Láďa Šimánek celou akci moderoval a vzorně se staral o výsledky, Terezka Jakobová nám zazpívala několik písniček z jejího repertoáru. Ráda bych se zmínila o písni pro Evinku, která je inspirována právě Rettovým syndromem a dojmula hlavně ženské osazenstvo herny. Až od Pardubic nás přijela podpořit Alenka Rohlíková, naše milá asistentka z pobytu a Eliška Novotná (atypický RS) s rodiči Alenkou a Lubošem. Odpoledne s námi strávila i Kačenka (Rett ůvsyndrom) s bráškou, mamkou Martinkou a taťkou Honzou Kühnelem. Důležitou součástí slunečného dne byla i jízda na koních Polince a Beheritovi, které nám až ze Zderadic u Benešova přivezla Evinky hipoterapeutka Lucka Koubková. Obzvláště děti měly upřímnou radost, ale i někteří dospělí našli odvahu a svezli se a podpořili tak RC. Celkem se na koníkách vybralo přes 7.000,- Kč.

Během neděle se prodávaly za dobrovolné příspěvky lístky do tomboly, která měla letos dětskou a dospěláckou část. A zde musím „vypíchnout“ partičku neuvěřitelných lidiček z BT NOTAXO, které věnovalo RC neskutečných 11.000,- Kč a moji kamarádku Editku Mazzaferro, která nám do tomboly upekla čtyři nádherné dorty s ozdobou z čerstvých růží, věnovala balíčky s kosmetikou AVON a hlavně nám nechala vyrobit nádherné skleničky na víno s logem Rett Community. Mé velké díky také patří Karlu Kutinovi a spol., bez kterého bychom na Xbowlingu Žižkov nebyli a který RC daroval skoro 14.000,-Kč jako výtěžek ze startovného. Díky těmto velkorysým darům jsme letos vybrali 50.000,-Kč a 4.720,- Kč přidala Růženka z prodaných předmětů.  Velkolepých 54.270,- Kč nám pomůže zaplatit odlehčovací pobyt pro rodiny dívek s RS, který se koná 22.7. - 29.7.2017 v rekreačním středisku Vyhlídka v Blansku.

Nezbývá mi, než Vám všem upřímně poděkovat za účast a konstatovat, že se už velmi těším na další ročník v únoru 2018, kde se určitě zase sejdeme v tak hojném počtu jako letos. A jak řekla Růženka na konci turnaje: „bez přátel by to nešlo“… děkuji, přátelé, že Vás mám a že nás tak podporujete! Uvidíme se za rok!

Zpracovala: Vlasta Eidernová

A úplně nakonec chci poděkovat lidičkám, kteří mi pomohli celou tuto akci dát dohromady :

Láďa Šimánek – celková organizace a moderování, Karel Kutina – poskytnutí herny Xbowling Žižkov, Růženka Kováčová – kouzelný stánek Rett Community, Terezka Jakobová – překrásný koncert, flashka, Leo Lukas – ozvučení koncertu, Standa Semerák – báječné fotky, Pavel Čermák Zelená země – vzorky a propagační materiál o konopí, Editka Mazzaferro – tombola a úžasné skleničky, Jitka a Míra Richterovi – krásný dort v tvaru oranžové bowlingové koule, Knihkupectví Daniela Benešov - tombola, Viktor Šnajperk – samolepky, Markéta Řeháčková a GTH catering, a.s. - výborné roládky