Bowling pro Rett Community

Datum: 18. února 2018
Místo: bowlingové centrum Xbowling Žižkov, Praha
Organizátor: Xbowling Žižkov a Rett Community
Web: www.zizkov.xbowling.cz
Bowling

Tak máme za sebou už tradiční, tentokrát třetí ročník Charitativního bowlingu pro Rett community, který se tentokrát konal i pro Evulku Eidernovou a úžasný výdělek 50.000,-Kč byl tedy rozdělen na půl. Charita proběhla 18.2.2018 na báječném žižkovském Xbowlingu na Praze 3. Jako minulé ročníky i tento měl velmi přátelskou atmosféru, kterou umocnily výkony hráčů a koncert Terezky Jakobové a našeho milého hosta Jindry Poláka ze skupiny Jelen, který nám nejen zazpíval společně s Terkou, ale podpořil nás i sportovním výkonem na dráze spolu se svou dcerkou Lucinkou a manželkou Katkou.

Celkem se sešlo 54 hráčů. Z toho 22 profiku a 32 amatérů. Jindra svou účastí přilákal i spoustu diváků, takže nás tam celkem bylo přes 80 lidiček. Vítězem profíku se stal Vašek Kváča, druhý byl Míra Malec a třetí Péťa Manhart. Amatérskou část vyhrál Zdeněk Barták, druhý byl Tomáš Drozdek a třetí Verča Staňková. Ve finále amatérů se povedla malinká kuriozita, kamarádky Terka Jakobová, Vlaďka Maršálková a Verča Staňková shodně naházely 144 bodů. Na amatérky dost slušný výkon :)

Všichni účastníci dostali dárečky, tentokrát krásný perníček s logem Rett community (děkuji za výrobu Jitka Kůstková a Katka Pauerová), dárkový balíček od Zelené země (děkuji Pavlu Čermákovi), každá dívka a žena si mohla vybrat květinovou brož z dílny Katky Pauerové a pro všechny byl připraven balíček od sponzorů, kde třeba měli slevový poukaz na výrobu fotoknihy od Petra Konopiského fajnPRINT s.r.o. Benešov. Kdo by měl zájem o výrobu fotoknihy a letáček už nemá, ať se mi ozve a já mu prozradím tajné heslo :)

Letos se nám povedla sehnat opravdu velkolepá tombola. Velké dík patří všem mým dárcům, kteří poskytli opravdu krásné věci a hlavně mojí kamarádce Martince Matouškové, která mi pomohla všechny ty dárečky pro Vás zabalit. A díky Jirkovi Brendlovi jsme jako hlavní cenu měli divoké prase…:) Samotná přítomnost pašíka vzbudila hlavně údiv u dětí. Domů si ho nakonec odvezla rodina Pavlíkova (Peťo a Péťo, očekávám pozvání se šípkovou a se zelím). Dětská i dospělácká tombola se prodala mávnutím proutku hlavně díky Káje Lhotové, která si to vzala na starost.

Venku před Xbowlingem se stejně jako loni jezdilo na koníkách Jezdeckého klubu Zderadice pod vedením Lucky Koubkové. Vozili se převážně dospělí, protože byla opravdu zima. Vyhlásila jsem soutěž o nejzábavnější foto dospělého na koni, kterou s jasnou převahou vyhrála naše Terka Jakobová. Foto v galerii k nahlédnutí :) V prostorách herny si děti mohly hrát s Lego Duplo, které nám na akci zařídila Martina Fichtnerová z Lega.

Suma sumárum, byla to opět velmi povedená akce. Děkuji Karlovi Kutinovi, že nám skoro na celý den poskytuje prostor herny, Marťasovi Kostkovi za dohled nad průběhem,  holkám na baru za obsluhu a Ondrovi za skvělé jídlo. Jindrovi Polákovi děkuji, že si našel volné odpoledne ve svém tak nabitém diáři díky koncertování s Jelenem. Slyšet písničku o Evince v Jindrově a Terezky podání vehnalo slzu do nejednoho oka :) Děkuji všem z NOTAXA za velkorysý dar a Láďovi Šimánkovi za to, že to se mnou všechno vydrží :)

Uvidíme se za rok, přátelé. A na žádost jistých osůbek :) to pravděpodobně bude v sobotu.

MOC SE NA VÁS TĚŠÍM A JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI ZA PODPORU A TO NEJENOM FINANČNÍ!!! 

Vlastička Eidernová

 

DÁRCI, SPONZOŘI A POMOCNÍCI:

PhDR. Roman Leština, MBA - Kooperativa pojišťovna, Vienna Insurance Group

Martina Fichtnerová LEGO – krabice Lego DUPLO

Knihkupectví Daniela – knížky do tomboly,

Desigual – Veronika Zámečníková - tombola

Květiny NELI Flor – Martina, Renata, Hanka, Leoš a Eva, Šárka Machytková – dětská a dospělá tombola

Zelená země – Pavel Čermák – dárkové balíčky a tombola

BENECENTRUM – Jirka Růžička – vína do tomboly

Edita Mazzaffero – úžasné dorty

Maso Koubek – Jirka Koubek – masové dorty

Lucka Koubková - hipoterapie

Petr Střelka – dětská tombola

Jakobovi Kooperativa – tombola

Vlaďka, Evík, Jaruška, Kája a Terezka – tombola

Standa Semerák – foto

Karel Kutina a spol. - herna a tak okolo

Leo Lukas – ozvučení koncertu

Jitka Kůstková – perníčky

Katka Pauerová – perníčky a kytičky

JIHOOBAL Jaroslav Hrejzek – tombola

Martina Švábová – tombola

Maruška Kutová – tombola

Tomáš Trojánek – tombola

Helen Doren Tereza Trojánková – tombola

Láďa Šimánek – spolupořadatel

Pája Vytrhlík – že mi dovezl maminku :)