HLEDÁME ASISTENTKY NA POBYT

9. července 2018

Přidejte se k nám! 

HLEDÁME ASISTENTKY NA POBYT

Hledáme osobní asistentky a asistenty na odlehčovací pobyt !

Spolek  Rett-Community,z.s. pořádá již tradiční týdenní odlehčovací pobyt, na který hledáme osobní asistentky a asistenty.

Termín pobytu : 29. července -  5. srpna 2018 (neděle - neděle)

Místo pobytu: Vyhlídka Blansko, Češkovice www.vyhlidka-blansko.cz

Jak pobyt probíhá?

Pobyt je koncipován jako aktivní a zároveň odpočinkový čas pro rodiče, kteří v průběhu celého roku pečují v domácím prostředí o své dcery s  Rettovým syndromem (těžké kombinované postižení). Jezdí s námi celé rodiny – rodiče, dívky s Rettovým syndromem i jejich zdraví sourozenci.

Na respitním pobytu mají rodiče možnost oddychnout si od celodenní péče a zapojit se do připravených aktivit nebo volný čas trávit dle svých představ. Pro dívky s Rettovým syndromem a jejich sourozence je připraven program (hry, soutěže atd.).

Jaká je náplň práce asistentů a asistentek?

Osobní asistentky a asistenti zajišťují v  průběhu dopoledne, odpoledne a podvečera péči o dívky s Rettovým syndromem v rozsahu, který si konkrétně  domluví s jednotlivými rodiči. Péče o každou dívku je velmi specifická a to podle věku, typu konkrétního postižení, zdravotních obtíží, soběstačnosti apod. Bližší informace budou poskytnuty v případě zájmu, včetně možnosti spojit se s rodiči ještě před pobytem. 

Co asistentům a asistentkám nabízíme?

Asistentům a asistentkám v průběhu pobytu hradíme: ubytování, stravu a cestovné. Zároveň je jim po celou dobu k dispozici koordinátorka, která pomáhá zprostředkovat a usnadnit komunikaci s rodiči a je připravena zodpovídat jakékoliv dotazy kdykoliv a přímo na místě.  

Vhodné (mimo jiné) i jako praxe pro studenty (získáte zkušenost s péčí o osobu s těžkým kombinovaným postižením, alternativní a augmentativní komunikací apod.). Vyrazit s námi ale může kdokoliv, kdo chce přispět dobré věci. Odměna pro asistentku/asistenta 1.000,- Kč. Vše se odehrává ve velmi přátelské, rodinné  a uvolněné atmosféře…navíc s vědomím, že přispějete dobré věci. Neváhejte a pojeďte s námi!

Bližší informace o Rettově syndromu, činnosti spolku Rett-Community, fotogalerii z již uskutečněných odlehčovacích pobytů naleznete na stránkách  www.rett-cz.com (informace o pobytech v Kronice).

Informace o objektu a lokalitě, kde se  pobyt odehrává, naleznete zde: www.vyhlidka-blansko.cz

V případě zájmu prosím kontaktujte koordinátorku pobytu, která vám poskytne bližší informace: Mgr. Lenka Kohoutková, lenka@rett-cz.com nebo lenkyska@seznam.cz  , tel. 727 913 233 (stačí napsat SMS nebo email, obratem napíše nebo zavolá)