Co je nového na webu

Naše stránky jsou určeny rodičům, kterým se narodila dcera s Rettovým syndromem, odborníkům (pedagogům, psychologům, lékařům, sociálním pracovníkům, terapeutům), ale také studentům, dobrovolníkům....prostě všem, kteří se s dívkami s Rettovým syndromem setkávají přímo ve své praxi.

Chtěli bychom přispět k celkovému zlepšení informovanosti o Rettově syndromu a také vás informovat o činnosti naší neziskové organizace - spolku Rett Community. Proto jsou stránky členěné do dvou základních rubrik - Rett Community  a Rettův syndrom. Projděte si je, pročtěte a hlavně - nenechávejte vše jen na nás! Moc vás prosíme - pokud narazíte na nějakou zajímavou informaci (novinku, článek, pomůcku, službu apod.) nebo budete mít zkušenost, o kterou se budete chtít podělit (na úřadech, ve zdravotnickém zařízení, vě škole) - dejte nám vědět, ať jsou naše stránky živé a hlavně přínosné nám všem! Samozřejmě uvítáme každou vaši připomínku, vzkaz nebo nápad. Napište nám, kontakty naleznete zde.

Nové články v této rubrice můžete sledovat pomocí RSS - detailní návod jak si nastavit RSS čtečku.

Členy Rett Community budeme o novinkách pravidelně informovat prostřednictvím newsletteru. Pokud nejste členy Rett Community, ale o novinky máte také zájem, přihlašte se k jejich odběru.

PF 2017

PF 2018

11. prosince 2017

Blíží se konec roku a proto bychom chtěli pozdravit všechny naše milé rodiny, členy a přátele. Také chceme upřímně poděkovat všem, kteří na nás letos mysleli a poskytli nám svou pomoc a podporu....

Výuka mediků

Výuka mediků

24. října 2017

Přikládám dopis z České asociace pro vzácná onemocnění, ve kterém je prosba o pomoc při výuce mediků. Plné znění dopisu a podrobné informace naleznete zde: INFORMACE K PROJEKTU "MEDICI"

Reportáže z vernisáže putovní výstavy

Reportáže z vernisáže putovní výstavy

24. října 2017

Vernisáž putovní výstavy fotografií "našich slečen" - dívek s Rettovým syndromem je za námi. Výstava ale nadále pokračuje a putuje po regionech. Reportáže z výstavy s fotografiemi a rozhovory...

Jak jsme se letos měli na pobytu?

Jak jsme se letos měli na pobytu?

16. srpna 2017

Nahlédněte do kroniky, kde zjistíte víc! 

Možnosti RHB dívek s Rettovým syndromem

Možnosti RHB dívek s Rettovým syndromem

13. července 2017

Odborná práce MUDr. Lipowské

P

Putování s huculem

21. června 2017

Divadelní soubor Ty-já-tr kočuje se svým představením na Kokořínsku.

HLEDÁME ASISTENTKY NA POBYT!

HLEDÁME ASISTENTKY NA POBYT!

12. května 2017

Odlehčovací pobyt se blíží, hledáme asistentky!

Hádej, co nás baví!

Hádej, co nás baví!

26. dubna 2017

Představujeme Vám naši novou publikaci HÁDEJ, CO NÁS BAVÍ!

Spot st

Spot studentského projektu Percipio

7. března 2017

Podívejte se na krátký videospot studentského projektu Percipio. Dívají se z něj na vás tři slečny s Rettovým syndromem. Nebojte se opětovat jejich pohled! 

Život se vzácným onemocněním - Rettův syndrom

Život se vzácným onemocněním - Rettův syndrom

2. března 2017

Příspěvek o Rettově syndromu, který vyšel v AM REVIEW, naleznete zde.